15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://bayankokos.com 300
kilo verdiren besinler

Kilo vermenize yardımcı olacak ve onu koruyacak 5 sağlıklı alışkanlık

Meyve ve sebzeler
Kilo vermenize yardımcı olacak ve onu koruyacak 5 sağlıklı alışkanlıkKilo vermek için meyve ve sebzeler
Çeşitli taze meyve ve sebzelerden oluşan sağlıklı ve dengeli bir diyet yapın. Meyveler ve sebzeler lif ve diğer temel besin maddeleri açısından zengindir, ancak kalorisi düşüktür. Daha fazla meyve ve sebze yemek, hem iyi bir sağlık için hem de doğal olarak kilo vermeniz açısından önemlidir.
Protein
Kilo vermek için günlük diyetinize protein ekleyin
Kilo verme yolculuğunuzu hızlandırmak için günlük diyetinize protein ekleyin. En önemlisi, yüksek proteinli bir diyet de metabolizmanızı artırır ve vücudunuzun her ikisi de kilo kaybı için kritik olan yağsız kas kazanmasına yardımcı olur.

Su
Daha fazla kalori yakmak için bolca su için
Daha fazla kalori yakmak ve kilo vermek için bol su için. Su sindirim sisteminizi sağlıklı tutar, metabolizmanızı artırır ve toksinleri vücudunuzdan temizler.

Rafine Karbonhidrat
Rafine karbonhidratlar karın yağları için kötü
Neredeyse tüm yararlı besin ve liflerden arındırılmış rafine karbonhidrat alımını önleyin veya sınırlayın. Çok fazla rafine karbonhidrat tüketmek, obezite, kalp hastalığı, tip 2 diyabet, vb. sağlık koşulları riskini artırabilir.

Fiziksel aktivite
Kilo vermek için egzersiz yapmak
Aktif olmak sadece kilonuzu kontrol altında tutmanıza yardımcı olmaz. Ayrıca daha iyi hissetmenize ve kaslarınızı güçlendirmenize yardımcı olacaktır. Sağlık uzmanlarına göre, yetişkinler sağlıklı kalmak için haftada en az 150 dakika ılımlı aerobik aktivite veya 75 dakikalık aerobik aktivite yapmalıdır.

Kategori:Zayıflama
Önceki Gönderi
Gümüş Takı Modası
Sonraki Gnderi
Kayseri Haber

0 Yorum

Cevapla