15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://bayankokos.com 300

Yanlış Yerde Yanlış Tepkiler

Yanlış Yerde Yanlış Tepkiler

Günümüz Türkiyesin’de kadına verilen değer giderek azalmaktadır. Aslında eski Türklerde kadın o kadar yüksek mertebeye koyulmuştur ki, Türkler kadınları, kızları için can alıp can vermişlerdir. Ne zaman Arap kültüründe etkilenince, kadının değeri azalmıştır.

Kadın, Eski Arap toplumunda sadece cinsel obje olarak görülmüş, köle olarak alınıp satılmıştır. Arap toplumunda kadının kocası dört kişiyle evlenebilirken kadınlar ses çıkaramamış, erkeklerinin her zaman bir adım gerisinde yürümek durumunda kalmıştır.

Eski Türk toplumunda ise, kadınlar erkekleriyle birlikte savaşa gitmiş, göç etmiş ve toplantılara katılabilmiştir. Atalarımız kadını böylesine yüceltirken günümüzde kadının değeri nasıldır? Gelin bakalım.

Kadın ve çocuk tecavüzleri giderek artış gösterirken bunun suçlusunu kadın ve çocuk olduğunu söyleyen halkımız var.

Emekli imam camide fuhuş yaparken yakalanıyor ve nefistir ister diye üzerini kapatmaya çalışan halkımız var.

Tarikat evinde 45 öğrenciye korkunç bir şekilde tecavüz ediliyor buna göz yuman halkımız var

Öz babası kızına tecavüz ediyor bunu duyup sessiz kalmayı tercih eden halkımız var

13 yaşındaki çocuk gelin oluyor, kendi istedi evlendi diyerek ört pas etmeye çalışan halkımız var.

Fakat 2 sevgili birbirini sevip dışarda el ele olunca “Hayır efendim, toplumun ahlakı bozuluyor, bu durum çocuklarımızı etkiliyor” diye feryat figan eden halkımız var.

Yanlış Yerde Yanlış Tepkiler vermenizin hiç bir anlamı yoktur. Gözünüzü açmanız gereken yerleri doğru seçmeniz gerekmektedir. Bu ülkede o kadar can kaybı yaşanırken nerdeydiniz? Sözde Müslüman ülkede yaşıyorsunuz ama Müslümanlığın kadına verdiği değerden haberdar değilsiniz.

 

 

Önceki Gönderi
Kayseri Haber
Sonraki Gnderi
Termal Otel Tatili – Salık Turizmi

0 Yorum

Cevapla