15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://bayankokos.com 300

Kilolu Kadınlar İçin Giyinme Şekilleri

Kilolu Kadınlar İçin Giyim

Bir çok kadının ortak sorunu olan kilo problemi, hepinizin canını sıkıyor. Ayna karşısında kendinizi ideal ölçülerde görmek, kıyafetlerin üzerimizde hoş durması, kendimizi beğenmek istememiz çok normal bir şey. Kilo probleminizden ötürü güzel giyinemeyeceksiniz diye bir kaide yok. Elbette sizde güzel ve şık giyinebilir, kilolarınızı gizlemeye çalışabilirsiniz. Nasıl mı?

Öncelikle giydiğiniz elbiselerdeki kumaş seçimleriniz çok önemli. Kilo fazlası olan kadınlara şiddetle önereceğim kumaş, elbette ince kumaşlardır. Örneğin kadife ya da saten dokulu elbiseler en küçük fazlalığı belli eder. Bunların yerine viskon, krep, şifon gibi dökümlü ve ince kumaşlar kilolu kadınlar üzerinde daha güzel ve dökümlü duracaktır.

Kumaş seçimi kadar önemli olan diğer bir konu ise desen çizimidir. Düz kumaşlar veya küçük desenlere sahip olan kumaşlar sizler için daha elverişli olacaktır. Büyük desenli elbiselerin desen detayı kilo nedeniyle üzerinizde daha büyük göründüğünden size uygun olmaz. Bunun tersine büyük detay desenleri bulunduran elbiselerden kullanabilirsiniz.

Geniş paçalı pantolonlar da kilolu kadınlara yakışanlar arasında yer alıyor. Genel olarak hafif bol duran elbiseler tercih etmeniz hem rahatlık açısından hemde görünüm açısından çok yakışacaktır. Fakat bol olacak diye gereğinden büyük bedenlere de girmeye çalışmayın. Vücudunuza yapışan elbiseleri de tercih etmeyin. Dengeyi kurun ne çok dar ne çok bol giyinin.

Bir elbisenin de kadının da vazgeçilmez parçası aksesurları, şık ve kendini gösteren takılarıdır. Ancak fazla süslü, abartılı takılardan kaçının. Yazın özellikle sıcaklardan korunmak için geniş kenarlı bir şapka ile gayet spor ve şık olabilirsiniz.

 

 

 

Kategori:Genel, Moda
Önceki Gönderi
Termal Otel Tatili – Salık Turizmi
Sonraki Gnderi
Farmasi

0 Yorum

Cevapla