15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://bayankokos.com 300
alışveriş

Alışveriş Yöntemleri

Günümüzde oluşturmuş olduğunuz alışveriş yöntemleriyle birlikte her şekilde alışvrinizi yapabilir, istediğiniz taktirde oturduğunuz yerden bir alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat belli başlı durumlarda ödeyeceğiniz rakamlar daha da az olabilmektedir. Böyle durumlarda karşınıza çıkabilecek maddeleri aşağıda sizler için sıralayarak açıkladık.
Öncelikle karnınızı ucuza doyurun. Bu hususta Yemeksepeti.com’un yaptığı “joker indirimi” kampanyası son devresinin en başarılı oranlarını sunuyor. Yemeksepeti tarafında verilmiş olan Joker indirimi ile normal ödeyeceğiniz rakamlardan daha az ödüyorsunuz. Bu sayede de diğer alışverişlerinize bütçeniz kalıyor. Kampanya kayıtlı bulunduğunuz bölge içeresindeki restoran haline göre sunuluyor. Dolayısıyla öğle saatlerinde genelde pizza gibi düşük maliyetli yiyecekler, akşam saatlerinde ise ertesi güne kalması olası olmayan yiyecekler alabiliyorsunuz. Sistem otomatik olarak çalıştığından, siteye giriş yaptığınızda joker indirimi penceresi açılıyor ve yayılan öneriyi 15 dakika içeresinde kullanmanız gerekiyor. Hem de ilk anda joker indirimi penceresi açılmazsa, sayfayı yenilemekten çekinmeyin. Bizim denemelerimizde ikinci, üçüncü hem de dördüncü yenilemede dahi pencerenin açıldığı oldu.

nasıl alışveriş yapılır, alışveriş ve ekonomi

Online alışverişi seviyorsanız, basit basit kargo ücreti ödememeniz gerekliliğini bilmelisiniz. Genellikle Gitti gidiyor, Sahibinden ya da N11 gibi değişik satıcıların bulunduğu platformlarda aradığınız ürünü kargo ücreti almadan ya da indirimli kargo ile yayınlayan bir seçenek bulmanız daha basit olacaktır. Ücretsiz kargo hizmeti amacıyla belli bir alt limit aranan bir siteyi kullanacaksanız da değişik siteler arayabilirsiniz. Mesela çoğu evcil hayvan sitesi 100 TL üzeri bedava kargo gönderirken, mamasepeti.com’da bunun amacıyla 50 TL alışveriş yapmanız yeterli. Fakat kargo konusu ile ilgili dikkatli olmalısınız. Kargonun ne kadar tutacağını kesinlikle öğrenmelisiniz. Zira kargo ücreti ödememek amacıyla daha pahalı bir siteyi tercih etmek, çömez alışverişçilerin yaptığı dokuz kusurlu hareketten biridir.

Alışveriş yöntemleri

İnternette akakce.com ya da cimri.com gibi “yerli” fiyat karşılaştırması sitelerini sık kullanılanlar listenize kesinlikle ekleyin. Hem de Android amacıyla “En Ucuz Fiyat” ve Ios amacıyla “Cimri” programlarını yükleyerek, ya da ürün fiyatlarını veritabanı üzerinden karşılaştırmanızı gerçekleştiren barkod okuyucu uygulamalarla her an fiyat kıyaslaması yapabilirsiniz. Acemi alışveriş tutkunları burada tekrar aceleci davranarak zararlı çıkabilir. Listedeki en ucuz fiyat yerine sizin amacıyla en avantajlı fiyatı bulmalısınız. Mesela hepsiburada.com vakit vakit alışverişlerinizi armağan çeki ile ödüllendiriyor. 1000 liraya alacağınız bir cep telefonunu diğer mağazadan 950 liraya alabilmek yerine 100 TL armağan çeki yayınlayan yerden almanız daha karlı olacaktır. Tabii armağan çekinin sınırlarını da gözden kaçırmayın.

nasıl alışveriş yapılır, alışveriş ve ekonomi

Fırsat siteleri ilk başta oldukları kadar cazip değiller. Artan rekabet, yeni bölgelerin eklenmesi ve sık sık yeni fırsatlar sunma zorunluluğu bu sitelerin işini çok zorlaştırdı. Bu hal bazı durumlarda “e bunun nesi fırsat” demenize amacıyla olabilir. Normal zaman içerisinde istenilen fiyatlar da bilinmediğinden ötürü alımlar sırasında daha temkinli bir şekilde davranılması daha doğrudur. Fakat fırsat sitelerinin geldiği bu halun bir de avantajlı tarafı var: “Bir sürü” fırsat her an sizi bekliyor. Mesela yemeğe çıktınız, plaja gideceksiniz, ya da güzellik salonu arıyorsunuz. Hemen telefonunuzdan sehirfirsati.com bonubon.com grupfoni.com grupanya.com ya da yakala.co gibi sitelerden birine girin ve bulunduğunuz yerdeki fırsatlara göz gezdirin. Bizim bu şekilde giriş yapmakta bulunduğumuz mekânın kapısında dahi indirim bulduğumuz oldu.

alışveriş

Günümüzde zincir mağazalar ve “sabit fiyat” programları amacıyla çoğu alanda pazarlık devri kapandı. Fakat bunun halen olası bulunduğu alanlarda pazarlık etmek size olağanüstü kâr ettirebilir. Üstelik bu düşündüğünüzden çok daha basittir. Yapılan araştırmalar, en iyi pazarlık tekniğinin sadece çekinmeden istemek ve daha iyi bir fiyat amacıyla gezmekten yorulmayacağını belirtmek bulunduğunu gösteriyor. Hem de alışveriş sürecinde pazarlığı sadece bir fiyat kırma aracı olarak görmeyin. Otel ya da havayolu hizmetlerinde “upgrade” edilen müşterilerden olmak amacıyla pazarlık en doğru yoldur. Ya da toplu olarak bir alışveriş yaptıysanız zaman zaman alacağınızı birden karşıladıysanız o oradan aldıklarınıza taşıma konusunda yardun etmesi bile sizlerin işinize yarayabilir. Tabii bu tür güzelliklerin “kıl müşteri” grubu amacıyla geçerli olmadığını, karşınızdakilerin de insan bulunduğunu unutmamalısınız.

Kategori:Genel
Önceki Gönderi
Asus Zenfon 5z Özellikleri
Sonraki Gnderi
Gebelik Sürecini Olumlu Geçirin

0 Yorum

Cevapla