15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://bayankokos.com 300
tez yazdırma, tez danışmanlığı

Tez Hazırlamanın Zorlukları

Lisans eğitimi insanların ilk etapta almak istedikleri asgari eğitim seviyesidir. Özellikle liseden mezun olan öğrencilerin ilk hedefi lisans eğitimi almak ve meslek diplomasına sahip olmaktır. Bundan sonraki süreçte ise mesleğe yönelmek ya da lisansüstü eğitim için sınavlara yönelmek kişinin tercihi olacaktır. Lisans eğitimi alınırken 4 yıl süren eğitiminin son aşamasında tez yazmak neredeyse her bölüm için mecburidir. Tez hazırlama için gereken geniş zaman çoğu zaman derslerden fırsat bulunamayarak uzamalara neden olacaktır. sırf tez nedeniyle okulu uzayan kişilerin hayatlarındaki her planı en az 1 yıl ertelemesi gerekir. o zaman tez yazımında yardım almak çok doğru bir yöntemdir.

Tez Danışmanlığı

Tez Hazırlama Konusunda Yardımcı Olan Yerler

Tez yazdırma özellikle lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin en büyük çaresidir. Derslerin yoğunluğu içerisinde kendilerine bile ayıracak zamanı olmayan öğrencilerin ekstra zaman yaratıp tez yazması neredeyse mümkün değildir. Üstelik dönem içerisinde gerçekleştirmeleri gereken sunumlar varken bir de teze zaman ayırmak imkansız hale gelir. Tez yazmanın en önemli kuralı çok detayı bir araştırmadır. Bu araştırma gerçekleştirilirken bazen günler bazen aylar geçmesi gerekebilir. Bu konuda yeterli zamanı bulamayan kişiler için tez konusunda danışmanlık hizmeti veren firmalar çok önemli bir unsur olur. Araştırma sonrasında dilin olabildiğince akademik tutularak yeni bir tez hazırlanması çok detaylı bir iştir. Detaylarda boğulmak yerine siz tez konunuzu belirleyip istediğiniz tarihte elinizde olacak şekilde hazırlatmanız mümkündür.

Tez Hazırlanırken En Büyük Hata İntihal

Tez hazırlamak için en başta alıntıların nasıl vurgulanacağını bilmek gereklidir. Tezi kendiniz yazmaya karar verseniz dahi mutlaka danışmanlık hizmeti alarak intihale düşmemeniz çok önemli olur. İntihal noktasında alıntılanan yerlerin bazı noktalarında mini notlar eklemeniz gerekirken bazılarında yalnızca tırnak işareti ile göstermeniz yeterlidir. Tez yazdırma işi yapılırken sizin teziniz için kullanılan kaynakların tamamı kaynakça kısmında gösterilir. Üstelik hazırlık aşamasında intihal noktası ile birebir ilgilenen uzman bir ekip bulunması da çalışmanın tamamen özgün olması için gerekli olacaktır. Seçilen tüm konularda hazırlanan tezler alanında uzman kişilerce ortaya çıkarılır.

Kategori:Eğitim
Önceki Gönderi
Gebelik Sürecini Olumlu Geçirin
Sonraki Gnderi
DERİ CEKET ALIRKEN DETAYLAR

0 Yorum

Cevapla