15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://bayankokos.com 300
oje seçimi ve makyaj önerileri

Ojeli Tırnaklar

Günümüzde birçok kadın sadece cilt ve vücut güzelliğine değil, manikür ve pedikür gibi tırnak bakımlarına da önem vermektedir. Özellikle iş hayatında olan ve çalışan kadınların el ve ayak bakımına vermiş oldukları önem daha fazladır. Manikür ve pedikürün yanı sıra bir de tırnaklarına renk ve parlaklık vermek amaçlı oje sürmeyi de tercih ederler. Peki kadınların yapmış oldukları oje uygulamalarında nelere dikkat etmeleri ve hangi önerileri göz önünde bulundurmaları faydalı olur inceleyelim.
Kadınların çoğunluğunun kendine özgü bir manikür stili bulunmaktadır. Bir kısmı da yenilikleri takip ederek neredeyse her manikür yaptırdığında farklı şekillerde tırnaklara sahip olmayı tercih eder. Peki tırnak şekillerine uygun oje sürmek için nelere dikkat edilmeli hep birlikte bir göz atalım.

Oja Tavsiyesi
Kadınlar genelde 4 tip tırnak şeklini tercih ederler. Bunları şu şekilde adlandırabiliriz. Kare, yuvarlak, oval ve badem.
Kare tırnaklara oje önerisi yapacak olursak; tırnaklarınızda küçük parlak bir taşa yer verebilir ya da kahve tonlarında simli bir oje tercih edebilirsiniz.
Yuvarlak tırnaklara oje önerisi yapacak olursak; Pembe ya da nüde renkli ojeler tercih edebilir ve tırnak uçlarınızı farklı bir renge boyayabilirsiniz.
Oval tırnaklara sürülecek oje tavsiyesi yapacak olursak; oval tırnaklar için renk seçeneği oldukça fazla. Nar çiçeği, kırmızı, koyu gri, bej gibi daha çoğaltılabilir birçok seçenek sıralayabiliriz. Düz renklerden sıkıldıysanız ve daha orijinal bir fikir peşindeyseniz tırnak diplerini ya da uçlarını farklı diğer bölümleri farklı oje sürerek kullanabilirsiniz.
Badem tırnaklara oje önerisi yapacak olursak; genellikle sıradan tek bir oje yerine tırnak uçlarına geometrik şekilde simli oje sürebilirsiniz.

Kategori:Genel
Önceki Gönderi
Market Palet Kullanımı
Sonraki Gnderi
Sonbahar Kış Gelinlik Modelleri

0 Yorum

Cevapla